Porozumienia okręgu PZW Katowice na rok 2021

Zgodnie z § 3 pkt 3 Porozumienia - Członkowie Okręgów, z którymi zawarto porozumienie   - są uprawnieni do wędkowania na ogólnodostępnych nizinnych i górskich wodach Okręgu PZW w Katowicach wszystkimi metodami, jeżeli przed zawarciem Porozumienia są na terenie okręgu macierzystego członkami kół przez minimum 3 lata lub są na nim na stałe zameldowani.

Informuję, że Okręg PZW w Katowicach, na dzień 05.01.2021 r., zawarł porozumienia    na 2021 rok z następującymi Okręgami:

1.       Bydgoszcz -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 50,00 zł

-   członkowie OPZW Bydgoszcz wnoszą składkę w wys. 50,00 zł

2.       Elbląg -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

-   członkowie OPZW Elbląg wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

3.       Gdańsk -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 122,00 zł (na wody górskie i nizinne) lub 83,00 zł (na wody nizinne)

-    członkowie OPZW Gdańsk  wnoszą opłatę w wys. 100,00 zł

4.       Legnica -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 100,00 zł,

-  członkowie OPZW Legnica wnoszą składkę w wys. 100,00 zł,

5.       Kalisz -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 90,00 zł

-  członkowie OPZW Radom wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

6.       Olsztyn -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 120,00 zł

-   członkowie OPZW Olsztyn wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

7.      Szczecin 7.1. Członkowie Okręgu PZW w Katowicach nabywają prawo do wędkowania w Okręgu PZW w Szczecinie po wykupieniu ulgowej składki z brzegu obowiązującej na wodach nizinnych lub wodach krainy pstrąga i lipienia (składki obejmują spinning), wnoszą:

a)      75,00 zł - składka niepełna ulgową nizinna, na wody nizinne - uprawnia do wędkowania  na dwie wędki lub spinning z brzegu.

b)      93,00 zł - składka niepełna ulgowa górska - uprawnia do wędkowania na wodach krainy pstrąga i lipienia na dwie wędki lub spinning z brzegu. Składka obejmuje wody nizinne.

c)      20,00 zł - składka pełna dla odznaczonych złotą odznaką PZW z wieńcami - uprawnia  do wędkowania na wodach nizinnych, wodach krainy pstrąga i lipienia na dwie wędki  lub spinning + łódź i trolling.

7.2 Na wędkowanie z łodzi i metodą trollingową wymagane są odrębne zezwolenia           wg składek uzupełniających zawartych w tabeli składek okręgowych na 2021 r.               w wysokości:

a)      60,00 zł  -  z łodzi,

b)      120,00 zł  -  metodą trollingową;

7.3 Członkowie Okręgu PZW w Szczecinie  wnoszą pełną składkę roczną w wysokości 100,00zł   z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Porozumienia*.

* Porozumienie będzie dotyczyło tylko i wyłącznie członków PZW zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgu  PZW w Katowicach i Okręgu PZW  w Szczecinie.

8.      Wałbrzych -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 110,00 zł -        członkowie OPZW Wałbrzych wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

9.      Wrocław -        członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 110,00 zł

- odznaczeni „Złotą odznaką PZW z wieńcami" wnoszą opłatę z tyt. składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód w wys. 20,00 zł.

-  członkowie OPZW Wrocław wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

-  odznaczeni „Złotą odznaką PZW z wieńcami" są zwolnieni z wniesienia składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód.

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się Covid-19 zezwolenia na wędkowanie dla członków Okręgu PZW w Katowicach wydawane będą w formie elektronicznej poprzez system e-zezwoleń zgodnie z jego zasadami dokonując płatności przez Internet wraz z obowiązującymi prowizjami. Zezwolenia dla członków Okręgu PZW we Wrocławiu wydawane będą w tradycyjny sposób w formie papierowej lub elektronicznej.

10.  Opole - porozumienie na wody graniczne

-  Członkowie Okręgu PZW z/s w Opolu chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW w Katowicach

- obwód rzeki Odra 1 i rzeki Bierawka 1 - wnoszą składkę okręgową  w wys. 70,00 zł.

-  Członkowie Okręgu PZW w Katowicach chętni do wędkowania na wodach granicznych  Okręgu PZW z/s w Opolu - obwód rzeki  Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 wnoszą składkę okręgową w wys. 70,00 zł.

Z pozostałymi Okręgami trwają jeszcze rozmowy. Informacja o zawarciu porozumień z innymi Okręgami będzie na bieżąco pojawiać się na stronie internetowej naszego Okręgu.

Jakie wiadomości najchętniej czytasz na naszej stronie?
O zawodach wędkarskich
Z życia Koła
Z prac Zarządu Koła
O ochronie i zagospodarowaniu łowisk