III MistrzostwaKoła PZW nr 45 Racibórz - Miasto w wędkarstwie karpiowym

11 zdjęć
  • 10 październik 2023, 19:00

• Koło PZW nr 45 Racibórz Miasto

W dniach 08-11.06. na łowisku licencyjnym „Bażyna” w miejscowości Lubomia odbyła się trzecia edycja zawodów „Mistrzostwa Koła w  Wędkarstwie Karpiowym” organizowana przez Zarząd Koła PZW nr 45 Racibórz – Miasto. W zawodach startowało 11 teamów – członków naszego Koła. Mistrzami Koła na rok 2023 w Wędkarstwie Karpiowym zostali Krzysztof Lamla i Jakub Filipiak uzyskując wynik 222900 punktów, czyli 222,900 kg. Wicemistrzami zostali Daniel Kleniuk i Dawid Fuhl uzyskując wynik 217050 punktów. Tytuł Drugiego Wicemistrza wywalczył team w składzie Tomasz Rudek i Mirosław Gołka z wynikiem 173330 punktów. Ogólna suma punktów złowionych i klasyfikowanych ryb to 1223295 punktów, czyli 1223,295 kg., co bardzo dobrze świadczy o umiejętnościach naszych karpiarzy. Łowiono głównie karpie, było też kilka amurów, trzy karpie przekroczyły granice dwudziestu kilogramów a najwiekszy z nich miał 23,500 kg. W zwiazku z tym że łowiono duże ryby, kilku zawodników pobiło swoje PB. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Gacek. Zwycięska drużyna uzyskała awans do Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Karpiowym, a w związku z tym że w ubiegłym roku team z naszego Koła zdobył tytuł Mistrza Okręgu w Wędkarstwie Karpiowym, nasze Koło wystawi w tym roku dwie drużyny na Mistrzostwa Okręgu. Nasze Koło jest jednym z bardzo niewielu Kół Okręgu Katowice które sprzyja karpiarzom,  organizując zawody karpiowe zarówno sportowe jak i towarzyskie, a nasi karpiarze startują zarówno na poziomie Mistrzostw Okręgu jak i Mistrzostw Polski.

Powiadom znajomego: